Spektakle teatru pantomimy

"Cafe Silencio" - premiera czerwiec 2024

Widzowie przenoszą się do serca niepowtarzalnej kawiarenki. W pełnym subtelności i lekkości przedstawieniu, gdzie każdy z gości czeka na coś lub na kogoś, zaskoczenie i humor wplecione są w codzienne gesty i mimowolne interakcje, pozostawiając pytanie: czy doczekają się także kelnera?

"Pan i Pani O!"

Na wyspie zbudowanej z marzeń i wspomnień żyją Pan i Pani O, każde marząc o miłości i myśląc, że jest na świecie samo. Ich życia zmienia jedna chwila, która rozpoczyna serię zdarzeń prowadzących ich na wspólną, pełną humoru i magii podróż.


"Komedianci"

Spektakl "Komedianci" przedstawia wędrowną grupę artystów, która nagle znajduje się w centrum uwagi. Ożywają stare pasje i miłości, a wszystko to miesza się z ich występami, zacierając granicę między spektaklem a rzeczywistością.

"Piękne nic" 

Bohater tkwiący w pętli czasu, gdzie rutynowe działania każdego dnia zyskują nowe znaczenia. Przestrzeń, w które nic nie jest oczywiste, a przedmioty zdają się żyć własnym życiem. Komedia ruchowa stawiająca pytania o granice między wspomnieniem a rzeczywistością, prowadząc widzów przez zaskakującą narrację, w której problemy bohatera wydają się nam dziwnie znajome.

"Dom z moich snów"

W spektaklu obserwujemy parę, która z pięknie splecionych uczuć przeszła do obojętności wobec życia, lecz nieoczekiwane zdarzenie inicjuje nowy rozdział w ich wspólnej historii, zapoczątkowując podróż przez wspomnienia i mozaikę prostych, ale głębokich, przemawiających do każdego widza przeżyć.


"W niemym kinie"

W spektaklu inspirowanym obrazami Kina Niemego, teatr staje się podróżą do świata marzeń, gdzie humor wyrażany jest poza słowami, a komedia sytuacji splata się z poezją ruchu. Dzięki elementom slapsticku, niebanalnej współczesnej muzyce oraz historiom z życia wziętym, spektakl odkrywa ponadczasowość i magię teatru.

"Przedwczorajsze historie" 

"Przedwczorajsze historie" to spektakl, który zabiera widzów w podróż przez minione dekady XX wieku, próbując zachować w pamięci te fragmenty życia, które ocalały jedynie na pożółkłych fotografiach. Opowiada o różnych obliczach miłości, radościach i trudach codzienności, ukazując, jak zmieniająca się rzeczywistość wpływała na życie bohaterów, którzy - zarówno dawniej, jak i dzisiaj - śmieją się i płaczą z podobnych powodów.

"Wigilijna Opowieść"

"Wigilijna Opowieść" to jedna z najbardziej wzruszających adaptacji klasycznej historii o przemianie zgryźliwego samotnika pod wpływem odwiedzin trzech duchów, które nauczą go, jak cenić magię każdego dnia, a nie tylko Bożego Narodzenia. Przedstawienie Teatru Pantomimy Mimo, pozbawione słów, przedstawia tę znaną opowieść w niecodzienny i zaskakujący sposób, otwierając nowe perspektywy na klasyczne tematy.

"Pierrotów Dwóch"

Spektakl, który ożywia słynnego bohatera włoskiej komedii dell'arte i francuskiego teatru jarmarcznego – Pierrota, przedstawiając jego zaskakujące przygody, pasje, radości, zauroczenia i rozczarowania w stylu XIX-wiecznej pantomimy. Ta podróż przez sny i marzenia, opowiedziana za pomocą mowy ciała, gestów i mimiki, jest zaproszeniem do świata wyobraźni, gdzie z odrobiną radosnej naiwności wszystko staje się możliwe.